اهدافمهارت های زندگی..

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

   ارتقا ءبهداشت رواني وپيشگيري از آسيب اجتماعي است. اين مهارتها زيربناي هر رويكرد آموزشي به زندگي است بنابراين برنامه آموزشي مهارتهاي زندگي برنامه جامعي است كه هم براي آموزش وسيعي از مهارتهاي شخصي و اجتماعي طراحي شده و هم پتاسيل بالايي براي پيشگيري  از مشكلات   وآسيب هاي مختلف اجتماعي دارد.                                    

 2- توانمند كردن افراد

    برنامه آموزش مهارتهاي زندگي يك رويكرد كل نگر براي توانمند كردن افراد جهت شناخت خود وديگران ومحيط است . يادگيري مهارت تنها نوعي يادگيري صرف نيست .بلكه افراد دانش واطلاعات رانيز به دست مي آورند وهمچنين نگرش ها و ارزش ها رانيز تحت تاثير قرار مي دهند وعلاوه براين ياد مي گيرند مهارت هاي زندگي را در موقعيت هاي واقعي زندگي به كار ببرندو حقايقي را نيز  درباره موقعيت هاي مختلف مي آموزند.

3- تحقق  توانايي هاي بالقوه و انطباق با تغييرات زندگي

     آموزش مهارتهاي زندگي از طرفي سبب تبديل دانش ونگرش به توانايي هايي بالفعل شده و از طرف ديگر موجب انطباق افراد با شرايط متغيير زندگي مانند تغيير ساختارهاي خانوادگي وتكامل طبيعي فرهنگ ها گشته و به آنان كمك مي كند تابا شيوه هايي كه خانواده وجامعه مثبت مي دانند با موقعييت هاي روزمره مواجه شوند..

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 20 دی 1396 ساعت: 19:38
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها